Pobeda borskih košarkašica u Vršcu

Košarkašice Ženskog košarkaškog kluba „Bor“ pobedile su ekipu ŽKK „Vršac“ iz Vršca rezultatom 56:77 po četvrtinama (19:32, 11:16, 08:20, 18:09) u okviru 20. kola Prve ženske lige Srbije.

Izabranice Raše Petkovića ostvarile su juče značajnu pobedu iako su na gostovanje otputovale u znatno oslabljenom sastavu sa samo 9 igračica.

Boranke su odlično otvorile meč i posle prvih 10 minuta igre imale ozbiljnu prednost od +13 poena. Do kraja poluvremena naše košarkašice samo su povećavale prednost nad rivalkama.

U drugom delu igre viđena je slična igra kao i u prvom periodu, pa samim tim do kraja meča i nije bilo previše uzbuđenja, te su Boranke zasluženo slavile.

Borsku ekipu predvodile su Danijela Vučković sa 25 poena i Tamara Golubović sa 21 poenom.

Ovim trijumfom ŽKK „Bor“ nalazi se na deobi od šestog do osmog mesta zajedno sa Šapcem i Beočinom, i to sa 9 pobeda i 11 poraza. U narednom kolu borske košarkašice dočekuju KK „Beočin“.