OFK Bor: Pobeda fudbalera za četvrto mesto

0
74

Borski crno-beli danas su na domaćem terenu porazili ekipu “Radničkog” rezultatom 3:2, u okviru 21. kola Pomoravsko-timočke zone.

ofk-bor-lubnica-1

Utakmica je odigrana u korektnoj i prijatejskoj atmosferi. Temperatura od 19 stepeni učinila je da uslovi za igru budu idealni.

Utakmicu su bolje otvorili borski fudbaleri, koji su već u 9. minutu došli u prednost. Lazarević je nakon dobro izvedene akcije poslao loptu u mrežu protivnika za 1:0.

Nakon postignutog gola Borani su nastavili sa odlučnom igrom i stvaranjem prilika.

U 20. minutu Lazarević asistira Stamenkovskom, koji loptu šalje pravo u ruke golmana.

Priliku da povisi rezultat u 25. minutu propušta i Nikolovski ne iskoristivši slobodan udarac.

Fudbaleri “Radničkog” su se uglavnom branili i iz kontranapada su vrebali priliku za poravnanje rezultata.

Takva prilika im se ukazala u 38. minutu i Jovanović je postigao gol za prvo od dva izjednačenja.

ofk-bor-lubnica

Kao i na početku utakmice, posle devet minuta igre drugom poluvremenu, Stamenkovski dovodi Borane do novog vodstva.

Sa druge strane, u 62. minutu Stevanović iz gostujuće ekipa opet izjednačava.

Prilike za promenu rezultata imali su fudbaleri OFK Bora, Stamenkovski, Terzić i Đoševski u 64., 69. i 81. minutu, ali je golman “Radničkog” svaki put dobro odreagovao i sačuvao svoj gol.

Sedam minuta pre kraja utakmice, nakon sjajne asistencije Terzića Nikolovski postiže pobedonosni gol za Borane.

Šansu za još jedan gol imao je Stamenkovski u 86. minutu, koji je loptu poslao iznad prečke.

ofk-bor-lubnica-2

OFK Bor: Trailović, Janković, Nikolić (Đoševski), Lazarević, Živanović (Terzić M.), Pejić, Terzić I., Nikolovski, Stanković, Mladenović, Stamenkovski, Pivljanin, Tričković, Ivanov, Jovanović, Radovanović.

FK “Radnički”: Milošević, Paunović, Stevanović, Petrović B., Milenković, Mijović, Krišnik, Petrović U., Jovanović, Ilić, Brkić, Mirović, Cvetković, Bakić.

Ovom pobedom fubaleri iz grada bakra popeli su se na 4. mesto na tabeli.

Naredni meč borski crno-beli igraju u nedelju 21. aprila u Aleksandrovcu protiv trinestoplasirane “Župe”.