Pobeda košarkaša u još jednom derbiju

http://farm3.static.flickr.com/2048/2006049213_3d4fa35162_m.jpgU još jednoj, po ko zna kojom u nizu, veoma važnoj utakmici za Borske košarkaše zabeležena je nova pobeda. Pobeđena je ekipa KK "Zlatibor" iz Čajetine rezultatom 78:70 (23:14, 16:18, 26:14, 13:24). Ovom pobedom Borani su zadržali realne šanse za plasman u viši rang.

Borski košarkaši su imali težak zadatak protiv uvek nezgodne ekipe iz Čajetine. Obe ekipe se već dovoljno dobro znaju i nije bilo nikakvih tajni na terenu. Od prve sekunde utakmice Borani su silovito krenuli i nametnuli tempo koji gosti nisu ni slutili. Posle pet minuta u prvoj četvrtini na semaforu je stajao rezultat 20:0 za Borane. Posle ovoga je usledilo opustanje i dozvoljeno je gostima da smanje zaostatak tako da se na poluvreme otislo rezultatom 39:32. U trećoj četvrtini je posebno bio zapažen M.Mladenović koji je i doneo Boranima opet dvadeset razlike i izmamio veliki broj aplauza više stotina vernih navijača. Pobednik je već tada bio poznat tako da je usledilo malo opustanje Borana tako da se na kraju stajao rezultat 78:70. Borani su jos jednom pokazali da su njihovo najjače oružje fenomenalna odbrana i fantastčan šut van linije 6,25 u najtežim trenucima utakmice protiv koje većina protivnika ne mogu da nađu rešenja.

Sa ovom pobedom Borani ostaju u trci za prva dva mesta koja vode na razigravanje za plasman u viši rang ali plasman nasih kosarkasa zavisiće umnogome od rezultata drugih ekipa…

Borani trenutno zauzimaju četvrto mesto na tabeli sa trinaest pobeda i sedam poraza. Sledeću utakmicu igraju u Svilajncu, protiv istoimene ekipe , u petak, 14.03.2008. godine sa početkom u 20h.