Pobeda u Timočkom derbiju

0
12

Naši košarkaši su u XXI kolu I Srpske Muške lige – Istok pobedili u Timočkom derbiju u Boljevcu ekipu KK “Rtanj” rezultatom 82:72 (22:16,23:16,14:25,23:15) i ostvarili jedanaestu pobedu u sezoni.

Borani su igrali solidno tokom cele utakmice, taman onoliko koliko je bilo potrebno za pobedu. U prvom poluvremenu su veoma dobro igrali odbranu i nisu dozvoljavali Boljevčanima ni u jednom trenutku povedu. U drugom poluvremenu je usledilo malo opuštanje što su domaćini maksimalno iskoristili u trećoj četvrtini kada su prvi put ozbiljno ugrozili vođstvo Borana. Međutim Borani se vraćaju svojoj igri z prvog poluvremena i dolaze do pobede i dva boda koji ih zadržavaju na sredini tabele.

Ovo kolo obeležila je utakmica KK  NAPREDAK – MaxiCo – KK NIŠ koja je proglašena i derbijem kola jer se radilo o duelu ekipa koje se bore za plasman u viši rang takmičenja. Više sportske sreće i znanja imal je ekipa iz Aleksinca koja je ovom pobedom zadržala teoretske šanse za plasman u viši rang dok ekipa iz Niša drugim uzastopnim porazom doprinela je zanimljivoj završnici prvenstva. Takođe, zanimljivo bilo je i u Prokuplju u duelu ekipa koje se bore za opstanak u ligi. Zasluženo je pobedila domaća ekipa iz Prokuplja koja je, najverovatnije, obezbedila opstanak u ligi dok ekipi iz Soko Banje sledi grčevita borba za opstanak.

Rezultati XXI kola:
KK  KNJAŽEVAC – KK JUG 79:85 (15:23,29:17,14:20,21:25)
KK EKOBASKET – KK MLADOST 78:81  (10:26,24:15,23:14,21:26)
KK  JABLANICA – OKK  JUNIOR 85:64  (20:19,18:12,28:14,19:19)
KK  RTANJ – KK BOR-RTB 72:82  (16:22,16:23,25:14,15:23)
KK  PROKUPLJE – OKK  OZREN 94:90  (29:27,18:18,20:19,27:26)
KK  MORAVA – KK PIROT 93:85  (25:17,25:22,22:21,21:25)
KK  NAPREDAK – MaxiCo – KK NIŠ 73:67  (09:19,0:13,20:13,24:22)

Borani u XXII kolu dočekuju ekipu KK “Jablanice” iz Medveđe. Utakmica se igra u velikoj Sali JP „Sportski Centar- Bor“ u nedelj, 22.03.2009.,  sa početkom u 18 časova.