Pobediila kvalitetnija klupa

U velikoj hali JU SC Bor večeras je odigrana prijateljska utakmica između dva jedina predstavnika Timočke Krajine u Super rukometnoj ligi Srbije, ekipa RTB Bora i Zaječara. Bolje su bile gošće iz Zaječara koje su slavile rezultatom 28:20, poluvreme 13:13.

Prvo poluvreme obe ekipe su igrale čvrsto. Ekipe su se non-stop smenjivale u vođstvu. Domaće rukometašice su uspevale da pariraju  snažnim gosćama, pa čak i u 22. minutu da vode sa dva gola razlike, što je u prvom poluvremenu bila najveća prednost neke ekipe. Ipak , Zaječarke nisu dozvolile iznenađenje i na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom 13:13.

U drugom poluvremenu Zaječarke dodaju gas, počinju da prave sve veću prednost. Veoma podmlađena borska ekipa nije uspela da održi ritam igre iz prvog poluvremena , sto su dosta iskusnije gosće iskoristile i zasluženo pobedile rezultatom 28:20. Kod domaćina se istakla Mijatović Dejana koja je 8. golova , dok je kod gošći najefikasnija bila Mićić Nada sa postignutih 6 golova.

ŽRK“RTB Bor“ – RK“Zaječar“ 20:28 (13:13)

Sudije: Cvetković Marko i Stamenković Milica  – Bor