Podela bodova na derbiju u Slatini

Derbi sedmog kola fudbalske Zone „Istok“ između OFK „Slatina“ i FK „Timok“ završen je podelom bodova i najnepopularnijim rezultatom 0:0.

Na stadionu u Slatini pred oko 100 gledalaca odigran je lokalni derbi između dva tima koji su se ove sezone posle dugo vremena sastali u istom rangu takmičenja.

Veoma tečnom igrom kroz dosta dodavanja gosti iz Zaječara su gradili igru i napadali gol Trailovića početkom meča. Slatinjani su u ovaj meč ušli malo opreznije i uglavnom napadali iz kontra napada. Odličan ritam utakmice u prvom poluvremenu. Imali su gosti nekoliko polušansi, ali će Slatinjani sigurno više žaliti za propuštenim prilikama koje su imali nakon udarca Stankovića, koji je prošao nekoliko centimetara pored stative, kao i posle šuta Šeklića koji je uspešno odbranio golman Petrović.

Drugo poluvreme je proteklo u dosta sličnom ritmu. Napadalo se sa obe strane, gde je Slatina i u ovom poluvremenu imala nekoliko solidnih pokušaja ali je mreža Timoka ostala netaknuta. Velika borba vodila se tokom celog meča na svakom delu terena. I onda kada je meč ulazio u mirniju završnicu, jedna odluka glavnog arbitra meča rasplamsala je tenziju kako na samom terenu, tako i na tribinama. Nakon međusobnog koškanja između igrača Slatine Stankovića i igrača Timoka Nikolića, sudija je obojici igrača podelio direktan crveni karton na opšte čuđenje svih aktera meča i gledalaca na tribinama. Ubrzo su se strasti smirile, a nedugo zatim začuo se i poslednji zvižduk sudije na meču.

Iako je u ovom teškom meču OFK „Slatina“ osvojio bod, nakon sedmog kola će pasti jedno mesto, tačnije naći će se na dvanaestom mestu na tabeli sa 8 osvojenih bodova. Zaječarski FK „Timok“ je i dalje drugoplasirani sa 16 bodova, ali i tri boda manje u odnosu na  prvoplasirani FK „Timočanin“.

Za Slatinu su nastupili: Trailović, Božić, Kolarević, Merdžić, Marković, Pajkić, Stanković, Dimitrijević (od 46. minuta Igić), Đorđević (od 75. minuta Nikolić), Jovanović, Šeklić.

Trener: Dejan Pavlović

Timok je nastupio u sastavu: Petrović, Antić, Lazarević, Jonović, Kovačević, Manić, Stojanovski, Spasovski, Stamenkovski, Milosavljević (od 55. minuta Kojić), Nikolić.

Trener: Oliver Mladenović

U narednom kolu Slatinu očekuje veoma teško gostovanje u Ražnju gde će ih ugostiti jedanaestoplasirani FK „Bukovik“.