Poraz Amazonki i od Tigrica

Posle poraza u prvom kolu Regionalne lige od podgoričke Budućnosti, rukometašice Zaječara pretrpele su poraz na svojoj Kraljevici od ekipe Krim-Merkator iz Slovenije rezultatom 27-33, poluvreme 15-12.

foto Aleksandra Denić

Iako su prvo poluvreme Zaječarke igrale na evropskom nivou, to nije bilo dovoljno tako da su gošće iz Ljubljane zasluženo trijunfovale.

Zaječar – Krim Merkator 27-33 (15-12)

Zaječar: Đerić ( 12 odbrana ), Mišković ( 4 odbrane + 5 penala ) , Dragoljubović ( 2 odbrane ), Todorovska 6, Bartošić 5, Kamper 5, Balać 2, Varlec 2, Filipović 2, Bežanović 1, Pop Lazić, Milanović 1, Medved 3, Pokrajac, Popović.
Krim: Grubišić ( 10 odbrana ), Stefanišin ( 10 odbrana ), Gros 3, Zrnec 2, Sousa 1, Mavšar 1, Cvijić 5, Vergeljuk 3, Damnjanović 4, Vidić, Bodnjeva 6, Lekić 4 .

Sledeći meč Zaječarke igraju u subotu , u okviru prvog kola rukometne Super lige , protiv konkurenta za titulu prvaka Srbije, ekipe Kikinde. Meč se igra u subotu 19.09.2009.god. sa početkom od 19h na Kraljevici.

U okviru istog kola Boranke će ugostiti ekipu Medicinara najverovatnije u nedelju 20.09.2009. godine a pošto radovi na promeni parketa u bivšoj J.U. SC Bor zbog likvidavije ustanove nisu zavrseni, mesto odigravanja se još uvek nezna.