Poraz košarkaša Bora na startu „plej-auta“

Košarkaši „Bora“ poraženi su od ekipe „Star“ iz Novog Sada rezultatom 60:63 (10:11, 22:17, 7:15, 21:20) u prvom kolu doigravanja za opstanak u Drugoj muškoj ligi Srbije.

Boranima je malo nedostajalo da na svom terenu iznenade favorizovanu ekipu „Stara“.

Utakmica je počela u nešto sporijem ritmu, timovi su dosta grešili u napadu pa je su posle 10 minuta otišli na pauzu sa rezultatom 10:11.

Nešto bolja igra viđena je u drugoj četvrtini. Borska ekipa bila je šuterski raspoloženija i u jednom trentku je imala maksimalnih devet poena prednosti, ipak do kraja četvrtine gosti su smanjili rezultat na samo četiri razlike (32:28).

U trećoj četvrtini viđeno je nešto slučno kao i u prvoj, dosta grešaka u napadu, a u ovakvom ritmu bolje se snašao „Star“ koji je deonicu rešio u svoju korist rezultatom 7:15.

Četiri poena prednosti koje su Novosađani uneli u odlučijući period utakmice ispostaviće se bilo je dovoljno za pobedu. Gosti u velikoj borbi uspeli da odbrane prednost i da iz Bora odnesu važna dva boda i zadrže prvo mesto na tabeli.

Najraspoloženi u Košarkaškom klubu „Bor RTB“ bili su Marko Rašić koji je postigao 11 poena, dok su po poen manje ubacili Uroš Kanić i Uglješa Mitrović.

Kod gostiju je fantastično veče imao Dušan Stojičić koji je utakmicu završio sa „dabl-dabl“ učinkom – 26 poena i 15 skokova.

Borska ekipa se nalazi na pretposlednjem mestu sa dve preete pobede iz prvog dela sezone ukupno pet poraza. U narednom kolu Borani gostuju Radničkom iz Beograda.