Poraz rukometaša u Zaječaru

Najave Zaječaraca o 25. gola razlike kao osveta za prošlogodišnji poraz pale su u vodu. Oslabljeni Borani pružili su neočekivani otpor „Zaječarskoj mašineriji“.

U subotu pred oko 700 navijača na zaječarskoj Kraljevici u Timočkom derbiju druge rukometne lige „JUG“ domaći Zaječar je zabeležio trijumf nad komšijama iz Bora. rezultatom 35:22, poluvreme 16:12.

Zaječarski tim predvodjen trojcem Ristić, Momčilović, Ivković, prošlogodišnjim prvotimcima Bora uspeo je da ostvari pobedu na domaćem terenu. Borani su pružili znatan otpor lideru tabele jači nego mnogo bolje plasirane ekipe u ligi. Igračkim kadrom desetkovani Borani su se rezultatski držali do sredine drugog poluvremena a onda je usledilo par kontri zaječaraca i došlo je do rezultatskog ocepljenja. Izdvojili su se Stefan Andrijević u redovima Bora koji je i ujedno i najefikasniji na utakmici sa 13 golova i Dragan Milojević (Zaječar) sa 12 postignutih golova. Borski tim će posle ovog osmog kola ostati bez još jednog igrača, naime Vladimir Matović, jedan od najefikasnijih u redovima Bora,  povredio je koleno u duelu sa Ristićem i moraće da pauzira najverovatnije do kraja jesenjeg dela sezone. Pored loše finansijske situacije i već pomenutog odlaska igrača iz kluba, Borani iz kola u kolo kubure sa povredama i ostaju bez adekvatnog igračkog kadra. Nadamo se da će se u narednom kolu sreća osmehnuti našim rukometašima.