Poraženi borski crno-beli

1
25

Fudbaleri Bora doživeli su prvi ovosezonski poraz na domaćem terenu od “Timočanina” iz Knjaževca rezultatom 1:0 u osmom kolu Pomoravsko-timočke zone. Ovim porazom propustili su šansu da se priključe timovima na samom vrhu tabele.

ofk bor timocanin knjazevacU uvodnim minutima utakmice odbrana borskih fudbalera bila je smušena i dozvolila je dve šanse gostima. U drugom minutu lopta je otišla pravo u ruke našeg golmana Trailovića, dok je u sedmom minutu prešla preko prečke.

Prvu priliku za domaći tim imao je Lazarević, pošto je u 10. minutu poslao loptu glavom tik iznad prečke.

Isti igrač je u 27. minutu iz dobro igrađenog napada precizno šutnuo, ali su knjaževčani nekako uspeli da se odbrane, lopta zatim dolazi do Terzića čiji je snažan šut završio pored gola.

Pet minuta pre kraja prvog poluvremena grešku u odbrani borana iskoristio je Smiljković i zatresao mrežu domaćina – 0:1.

Zbog povrede kolena, igru je u 43. minutu napustio Krstić, igrač domaće ekipe.

Tim iz Knjaževca prvu šansu u drugom poluvremenu imao je u 57. minutu, kada je Đorđević posle kontra napada poslao loptu pored gola.

Priliku za izjednačenje, borski fudbaleri imali su u 66. minutu, međutim golman Kostić spasava svoju mreži.

Do kraja meča Borani propuštaju još jednu šansu za bod,  kada je Stanojević iz slobodnog udarca pogodio stativu.

OFK Bor: Trailović, Stanković (Milanovski), Stanojević, I. Terzić, Nikolić, Pejić, M. Terzić (Jovanović), Čaurević, Lazarević, Krstić (Đoševski), Stamenkovski.

FK “Timočanin”: Kostić, I. Nikolić, M. Đorđević, Stojanović, B. NIkolić, Patrović, Dimitrijević (Rakić), Kocić, Smiljković, Ćirić, M. Đorđević (Bogdanović).