Poslednje kolo jesenjeg dela sezone fudbalske Zone “Istok”

0
87

Prethodnog vikenda odigrano je poslednje kolo jesenjeg dela sezone fudbalske Zone “Istok”.

Titulu jesenjeg prvaka poneo je knjaževački FK “Timočanin” pobedom na domaćem terenu nad Bukovikom 4:0 i sa osvojenih 35 bodova.

OFK “Slatina” zabeležio je prvu pobedu na gostovanju u Aleksinačkim Rudnicima protiv poslednjeplasiranog FK “Rudar Alpos” rezultatom 2:3 (0:2). Stekli su Slatinjani dva gola prednosti u poslednjih pet minuta prvog poluvremena golovima Miloša Markovića i Stefana Šeklića. Golom Milana Lekovića u 67. minutu povela je Slatina sa ubedljivih 0:3 i činilo se da je pitanje pobednika rešeno. Umesto toga usledila je neizvesna završnica meča. Domaći su postigli dva gola u svega dva minuta i nadoknadu vremena učinili i više nego zanimljivom. Na kraju, uspeli su igrači Slatine da odigraju kvalitetnu odbranu i ipak sačuvaju prva tri boda sa gostovanja. Ovom pobedom Slatina je završila jesenji deo sezone na devetom mestu na tabeli sa osvojenih 19 bodova.

Drugo mesto pred zimsku pauzu zauzeo je FK “Moravica”. Pobedom od 1:2 na gostovanju u Malošištu nad istoimenom ekipom, Moravica je sakupila 33 boda iz prvih petnaest utakmica i završila jesenji deo iza Knjaževčana.

Trećeplasirani Hajduk Veljko i četvrtoplasirani Timok sakupili su po 30 bodova. U petnaestom kolu Negotinci su sa 6:0 deklasirali ekipu Orljana, dok su Zaječarci igrali nerešeno 1:1 na gostovanju u Svrljigu.

Klubovi iz Kladova su u poslednjem kolu imali polovičan učinak. Brodoremont je minimalnim rezultatom slavio na domaćem terenu protiv zaječarskih Kablova, dok je Đerdap poražen sa čak 4:1 u Belotincu od ekipe Naša krila.

U poslednjem meču petnaestog kola RFK “Majdanpek” pobedio je na gostovanju u Bogovini BSK rezultatom 2:4.

Očekuje nas veoma zanimljiv prolećni deo sezone u borbi za ulazak u Srpsku ligu Istok jer se čak četiri tima nalaze u svega pet bodova razmaka. Na drugoj strani tabele, u borbi za opstanak, konačni plasman neće direktno odlučiti o ispadanju ekipa jer će mnogo toga zavisiti i od plasmana ekipa iz Srpske lige Istok. Naime, od sezone 2019/2020 stvoriće se četiri nove lige: Istok, Zapad, Jug, Centar, a u svakoj od ovih liga će se takmičiti po 16 ekipa.