PTZ: Još jedan remi OFK Bora

Fudbaleri Bora remizirali su danas na svom terenu sa Ozrenom iz Sokobanje (2:2) u utakmici drugog kola Pomoravsko-Timočke zone. Sokobanjci su tako u sedam dana iz Bora odneli 4 važna prvenstvena boda.

ofk-bor-ozren-2013

Po lepom i sunčanom vremenu, idealnom za igru, igrači obe ekipe pokazali su da pretenduju na sam vrh „zonaške“ tabele.

Od prvog minuta utakmice smenjivale su se prlike na obe strane. U jednoj od njih, napadač Bora, Dejan Mašić pokušao je da na trivijalan način, u stilu legendarnog Maradone, postigne gol rukom. Umesto ovacija, zasluženo je zaradio žuti karton.

Da su Sokobanjci opasni iz prekida pokazali su u sedmom minutu. Nakon lukavo izvedenog faula lopta je došla do iskusnog Kuzmanovića koji je snažnim i preciznim udarcem sa 20-ak metara postigao prvi gol za ekipu „Ozrena“.

ofk-bor-ozren-2013-01

Nastavilo se sa igrom u viskom ritmu gde su borski crno-beli stvarali šanse, a gosti vrebali iz kontra napada.

Posle dobro organizovane kontre „Ozren“ je, u 22. minutu, mogao da duplira vođstvo, ali je Ilić pogodio „samo“ prečku. Već u sledećem napadu, kako to u fudbalu obično biva posle velike neiskorišćene prilike, usledila je kazna. Ivanov je iskoristio smušenost u odbrani gostiju i glavom poslao loptu u mrežu za poravnanje rezultata.

ofk-bor-ozren-2013-02

Totalni preokret usledio je u 33. minutu kada je na odbijenu loptu naleteo Jovanović i doneo prednost Boru sa kojim se otišlo na poluvreme.

U drugom delu meča igra je splasnula, domaćini su „čuvali“ rezultat, a gosti su jalovim napadima pokušavali da dođu do izjednačenja. Činilo se da će se utakmica završiti rezultatom iz prvog poluvremena.

ofk-bor-ozren-2013-03

Opstrukcija igre se osvetila Boranima. „Hladan tuš“ usledio je u 70. minutu kada je nakon brzog kontranapada i greške odbrane Stojkov postigao pogodak za izjednačenje i konačan rezultat.

Do kraja meča su igrači u crno-belim dresovima zaigrali angažovanije, stvarali prilike, a santimetri su ih delili do penala koji bi mogao da reši pitanje pobednika. To se, međutm, nije desilo i utakmica je završena rezultatom 2:2.

ofk-bor-ozren-2013-04

Gosti su došli sa namerom da ne izgube, u čemu su i uspeli, pa zadovoljniji  čekaju nastavak prvenstva.

Sa druge strane u prva dva kola Borani su ubeležili „samo“ dva remija, što nije u skladu sa očekivanjima i visokim ambicijama koje su zacrtane pred početak prvenstva

OFK „Bor“: Trailović, Živanović, Mladenović (Radovanović), Janković, Stanojević, Terzić I., Terzić M. (Đoševski), Lizarević, Ivanov, Jovanović, Mašić (Stanković).

FK „Ozren“: Jovanović, Stevanović, Majkić (Janković), Stanković, Jovičić, Gajić, Marković (Bogojević), Ilić (Urošević), Leka, Kuzmanović, Stojkov.