Rezultati od trećeg mesta: Japanci oduševili publiku

0
40

Finalne utakmice vaterpolo turnira “Bor 2016” igralo je do sad šest reprezentacija koje su se borile za treće, peto i sedmo mesto.

vaterpolo-turnir

Bronzano odličje osvojila je Italija, pobedivši Crnu Goru, rezultatom 11:8 (2:4, 2:2, 4:2, 3:0). Crnogorci su odlično započeli prvi period igre, ali je u nastavku procenat realizacije dobro postavljenih napada drastično opao, pogotovo u poslednjoj četvrtini.

Meč za peto mesto igrale su reprezentacije Španije i Brazila, a publika je nedvosmisleno navijala i podržavala Brazil, s obzirom da će Slobodan Soro, nekadašnji reprezentativac naše zemlje, ovih Olimpijskih igra nositi kapicu ove južnoameričke države. Utakmica je završena zasluženom pobedom gostujućeg Brazila, rezultatom 10:9 (0:3, 4:1, 4:2, 2:3).

vaterpolo-navijaci-japana

Utakmica između Francuske i Japana završena je rezultatom 10:9 (4:1, 1:3, 3:2, 2:3), kojom je Francuska osvojila sedmo mesto na vaterpolo turniru “Bor 2016”. I pored toga što su Japanci bili autsajderi takmičenja, borski navijači tokom veoma neizvesne borbe bili su itekako glasni, navijajući za reprezentativce Zemlje izlazećeg sunca.

U finalnom meču, danas od 13:30 časova, sastaće se selekcije Srbije i Grčke, koje su u prvom kolu kupa već ukrstile koplja. Srbi su u izuzetno napetom meču izvojevali pobedu, a pred revanš utakmicu kažu da će dati sve od sebe da taj uspeh ponove.