Rukometaši dodali gas

Rukometaši Bora uspešno su prebrodili još jednu prvenstvenu prepreku, na domaćem terenu su savladali Žitorađu i izborili se za sam vrh tabele Prve Srpske lige Istok.

rk borU devetom kolu Prve Srpske lige Istok u borskom Sporskom centru savladana je Đitorađa rezultatom 26:18 (16:10).

Početak meča nije ukazivao da će domaći rukometaši lako stići do pobede. Rezultat se “klackao” do pred sam finiš prvog poluvremena, kada su borski rukometaši napravili seriju od 5:0 i na poluvreme otišli sa ozbiljnom prednošću od 6 pogodaka.

Drugo poluvreme su Borani počeli sigurno u odbrani i napadu što se odrazilom prednošću od 8 golova koju su bez problema održavali do kraja utakmice.

Najefikasniji u borskom sastavu bili su Adamović sa 5 golova i Protić i Dačević sa po 4 pogodaka.  Kod gostiju najraspoloženiji su bili Krstić koji je dao 5 gola i Tanaskovič i Pavlović koji su zatresli mrežu po 4 puta.