Rosić i Mijatović predvodili Zicer do ubedljive pobede

Košarkaši borskog Zicera ubedljivo su savladali OKK Sokobanja na svom parketu rezultatom 78:50 (19:07, 25:08, 18:15, 16:20) u desetom kolu Druge lige Istok dva.

Domaća ekipa koju sa klupe predvodi Alan Tošič dominirala je od starta duela.

Već u prvoj deonici borski košarkaši su stekli dvocifreni plus i u nastavku su u bez problema kontrolisali ritam.

Utakmica je praktično rešena u drugoj četvrtinu koju je Zicer dobio 25:08 za nedostižnih 29 poena prednosti na poluvremenu (44:15).

Svih deset igrača na koje Tošić mogao da računa su postigli koš.

Najefikasniji ekipi Zicera su bili Vladimir Rosić sa 15, kapiten Miloš Mijatović sa 14 i Milan Mladenović sa 10 postignutih poena.

U ekipi Sokobanje dvocifreni poenterski učinak imao je samo Nikola Denković koji je postigao 14 poena.

Zicer je prvi deo sezone završio na trećem mestu na tabeli sa 16 bodova i učinkom od šest pobeda i četiri poraza.