Rukometašice Bora savladale Vojvodinu

Ženski juniorski rukometni klub „Bor RTB“ savladao je na svom terenu ekipu Vojvodine 26:24 (13:11) u utakmici osmog kola Arkus lige.

Gošće iz Novog Sada bolje su se snašle na početku meča i veći deo prvog poluvremena imale su blagu rezultatsku prednost. Do preokreta su borske rukometašice došle posle 25. minuta golovima Marine Lalić i Magdalene Malenović.

U drugom delu utakmice viđena je sigurna igra Bora, stečena prednost je održana i u sasvim zasluženo su upisana nova dva boda.

MVP priznanje pripalo je kapitenu domaćeg tima Tamari Simonović, koja je četiri puta zatresla mrežu protivnica.

Najefikasnije u ekipi Bora, sa po pet postignutih golova bile su Mina Petrović i Marina Lalić.

U novosadskom timu istakle su se Mila Čaušević i Lana Mijailović sa po osam pogodaka.

TABELA: Bekament BB 14, Jagodina 13, Železničar 12, Naisa 8, Mladost NP 8, Medicinar 8, Vrbas 8, Radnički 7, Bor RTB 6, Vojvodina 4, Beograd 2, Crvena zvezda 0.
*Jagodina, Železničar, Medicinar, Radnički, Beograd i Crvena zvezda imaju meč manje.