Rukometašice Bora u “triler završnici” ostale bez pobede [FOTO]

0
423

Ženski juniorski rukometni klub “Bor RTB” odigrao je na svom terenu nerešeno sa ekipom “Mladi Radnik” 25:25 (16:11) u prvom kolu Super rukometne lige.

Povratnice u najviši rang, rukometašice Bora imaju za čime da žale posle subotnje utakmice u kojoj su u poslednjim trenutcima utakmice primile gol za izjednačenje.

Igračice borskog tima dobro su otvorile meč, strpljivom igrom u napadu i sigurnom u odbrani do poluvremena došle su do solidne prednost od pet golova, što se po prikazanoj igri u prvih 30 minuta činilo kao dovoljno za sigurnu pobedu.

Ipak, u drugom delu utakmice usledili su “prazni minuti” koje je borbena ekipa Mladog radnika dobro koristila. Prednost sa “velikog odmora” se do sredine poluvremena u potpunosti istopila pa je u 45. minutu rezultat bio izjednačen 20:20. Borske rukometašice su tada počele angažovanije da igraju u ubrzo vratile rezultat pod svoju kontrolu 25:20, na devet minuta pre kraja meča. Nažalost, to je sve što su u napadu uspele da urade na ovoj utakmici, gošće uzvraćaju seriju i golom izuzetno raspoložene Nine Ninić u poslednjem minutu stižu do velikog boda.

Domaći sastav predvodila je kapiten Tamara Simonović sa sedam pogodaka i titulom “igračica utakmice”.

U ekipi iz Radinaca istakla se Nina Ninić sa 11 postignutih golova.

ŽJRK “Bor RTB”: Jovana Pujcić, Natalija Jonović, Jovana Petrović, Sara Radović, Anja Lilić (2), Jelena Bogdanović (1), Jana Stanković (3), Jelena Tasov, Iva Petrović (1), Tamara Simović (k) (7), Ivana Korać, Mina Petrović (4), Isidora Sujić (3), Tijana Ilić, Ana Marković (3) i Jovana Nikolić (1).

Mladi Radnik: Lađana Mitrović, Milica Petrović (k) (1), Mirjana Obrenović,  Ivana Paločelović (6), Brankica Đorđević, Milica Ninić (2), Nina Ninić (11), Jovana Savić, Aleksandra Miloradović, Ivana Milojković, Anđela Filipović, Nikolina STojanović, Teodora Anđelković, Milena Kojić (1). Mila Tešić (4) i Anja Virijević.

U narednom kolu borske rukometašice putuju u Inđiju na megdan Železničaru.