Rukometašice došle do sedme pobede

0
287

Ženski rukometni klub “Bor RTB” savladao je u nedelju “Mladi radnik” rezultatom 27:30 (13:15) u 10. kolu Super B lige Srbije.

Borske rukometašice su posle velike borbe u Smederevu došle do važne pobede u borbi za viši rang.

Prvi deo meča protekao je u potpuno izjednačenoj igri obe ekipe, a Boranke su dva gola prednosti stekle tek u 30. minutu.

Neizvesnost je trajala do sredine drugog poluvremena kada su izabranice trenera Zorana Barbulovića stigle do nedostižnih pet golova razlike.

Za igračicu utakmice proglašena je Tamara Simonović koja je sa 10 postignutih golova bila i najefikasnija u borskom sastavu. Dva manje je postigla Jelena Bogdanović

“Mladi radnik” su predvodile Nina i Milica Ninić sa osam, odnosno pet golova.

Posle 10. kola ŽJRK “Bor RTB” se nalazi na drugom mestu na tabeli sa 16 bodova, tri manje od prvoplasiranog “Radničkog”.