Slatina lako savladala BSK

Fudbaleri OFK „Slatina“ savladali su bogovinski „BSK“ rezultatom 4:1 (3:0) u 12. kolu fudbalske Zone „Istok“.

Meč između, do ovog kola jedanaestoplasirane Slatine i devetoplasiranog BSK-a, rešen je u gotovo prvih pola sata igre.

Odlično su Slatinjani otvorili meč, sigurnijom, strpljivijom igrom i opasnim napadima po levom boku. Već u petnaestom minutu meča nakon prekršaja nad Milanom Stankovićem, isti igrač je izveo slobodan udarac sa osamnaest metara i sjajnim udarcem pogodio za 1:0. Dva minuta kasnije već je bilo 2:0 za domaće. Nakon odlične akcije i završnog pasa Đorđevića, Saši Jovanoviću nije bilo teško da sa svega dva metra sprovede loptu u protivničku mrežu i udvostruči prednost. U dvadesetsedmom minutu veoma loše pozicioniranje odbrane BSK-a iskoristio je Miloš Marković koji je bio najbrži u kontra napadu i preciznim udarcem pogodio donji desni ugao gola gostiju za 3:0. Mogla je Slatina i do četvrtog gola nakon opravdano dosuđenog jedanaesterca. Kazneni udarac koji je izveo Đorđević sjajno je pročitao golman Nešović i ovom intervencijom održao goste iz Bogovine u meču.

Počeli su fudbaleri BSK-a znatno energičnije i s mnogo više volje drugih četrdesetpet minuta meča i sigurno je da bi meč bio dosta neizvesniji da Saša Jovanović nakon dodavanja Stankovića i odličnog solo prodora nije postigao i četvrti gol za Slatinu već u četrdesetdevetom minutu. Odličan ritam meča sa puno trčanja bila je slika preostalih četrdeset minuta meča. Ređale su se prilike i poluprilike na obe strane. Slatina je pokušavala preko Jovanovića, zatim Stankovića i Šeklića, ali domaći nisu uspeli da postignu peti pogodak. U sedamdesetprvom minutu, nezadovoljan prethodnom sudijskom odlukom glavnog arbitra Mijajlovića, igrač gostiju Krpetić poneo se totalno nesportski i zbog vređanja i pljuvanja Mijajlovića zaradio direktan crveni karton. Nakon ove situacije igrači Slatine su totalno nonšalantno pristupili nastavku meča što su uporni gosti iskoristili i sasvim zasluženo bili nagrađeni pogotkom Emira Morina u osamdeset petom minutu čime je postavljen konačan rezultat.

Novom pobedom Slatina se sada nalazi na desetom mestu na tabeli sa osvojenih petnaest bodova, koliko je sakupio i bogovinski BSK koji se nalazi mesto niže.

U narednom kolu Slatinjani gostuju u Negotinu ekipi „Hajduk Veljko“.

Sastavi timova:

OFK „Slatina“: Nikola Trailović (G), Dejan Božić (od 73. Aleksandar Buzej), Saša Kolarević, Nenad Merdžić (K), Miloš Marković, Nikola Pajkić, Milan Leković (od 51. Stefan Šeklić), Nikola Nikolić, Zvonimir Đorđević (od 46. Aleksandar Cokić), Saša Jovanović, Milan Stanković. Trener: Dejan Pavlović

„BSK“ Bogovina: Aleksandar Nešović (G), Miloš Lazarević, Emir Morina, Slađan Rajković (K), Miroslav Milić, Uroš Marinjesković, Ivica Božinović, Dragan Anđelović, Bogiša Rajković, Miša Jović (od 66. Miljan Krpetić), Igor Marinković. Trener: Prvoslav Sretenović