Slatina ubedljivo savladala Moravicu 5:0

0
289

U petom kolu fudbalske Zone “Istok” fudbaleri OFK “Slatina” ubedljivo su savladali FK “Moravica” iz Subotinca rezultatom 5:0 (1:0).

Nešto više od pedeset gledalaca prisustvovalo je veoma dobrom i korektnom meču u kojem je Slatina pokazala koliko ustvari može i da su početna dva poraza ipak bila odraz nedovoljne spremnosti i neuigranosti ekipe.

Domaćin je u ovoj utakmici nastupio u sledećem sastavu: Trailović, Božić, Kolarević, Pajkić, Merdžić, Nikolić, Marković, Stanković (Šeklić od 65. minuta), Leković (Durgut od 60. minuta), Đorđević (Buzej od 72. minuta), Jovanović.

Trener: Dejan Pavlović

Za FK “Moravica” nastupili su: Čudić, Nešić, Vidojković, Stanković (Đorđević od 65. minuta), Trajković (Radulović od 55. minuta), Avramović, Spalević, Trajkovski, Amir, Milunović, Stojanović.

Trener: Saša Rajković

Od samog starta meča domaćin je izgledao bolje na terenu. Prvu priliku da ugrozi gol gostiju imao je Jovanović koji je sa nekih 18 metara šutirao blizu leve stative.

Dok su gosti čitavih 20 minuta tražili svoju igru i bili bezopasni po gol Trailovića, Slatina je imala nekoliko dobrih prilika ali ipak bez uspešne realizacije. Moravica je prvi udarac ka golu Slatine uputila tek u 25. minutu.

U 30. minutu nakon centaršuta Kolarevića i nespretne intervencije odbrane gostiju, u šesnaestercu Moravice najbolje se snašao Stanković koji je jakim udarcem, ali i uz pomoć nespretnog Čudića, uspeo da donese Slatini zasluženu prednost od 1:0.

Usledio je pad u igri domaćina koji je napadač gostiju Milunović mogao veoma lako da iskoristi. Našao se u situaciji 1 na 1 sa Trailovićem, ali je domaći golman odličnom odbranom izašao kao pobednik u ovom duelu i sačuvao prednost na poluvremenu.

Furiozno je Slatina započela drugo poluvreme i sa tri postignuta gola u svega deset minuta totalno razbila goste iz Subotinca.

Već u 50. minutu meča nakon oduzete lopte na sredini terena i brze transformacije napadača Slatine, pas Jovanovića Stanković je mirno prihvatio i preciznim udarcem postigao svoj drugi gol na meču.

U 57. minutu meča na odbijenu loptu posle kornera naleteo je Leković i sa dvadeset metara pogodio donji desni ugao gola gostiju za već ubedljivih 3:0.

Nova kontra i četvrti gol Slatinjana usledio je u 60. minutu kada je odbrani Moravice iza leđa pobegao Đorđević i hladnokrvnim udarcem savladao nemoćnog Čudića.

Pokušali su igrači Moravice u nastavku da postignu makar i počasni pogodak udarcima sa distance ali je odbrana Slatine, na čelu sa kapitenom Merdžićem, anulirala svaku opasnost.

Mogla je Slatina i do ubedljivije pobede nakon odličnih prilika koje su imali Đorđević, Marković i Kolarević. Ipak, tačku na ovaj meč stavio je dvostruki asistent na ovom meču Jovanović, golom u 90. minutu.

Drugom pobedom u prvenstvu Slatina je sakupila 7 bodova i pobegla u gornji deo tabele na osmu poziciju. Moravica je ovim porazom pala na šesto mesto.

Slatinjani u narednom kolu gostuju nekadašnjem srpskoligašu, Đerdapu u Kladovu.

Objavljeni medijski sadržaj je nastao u okviru projekta “Bor – grad šampiona” koji je sufinansiran iz budžeta grada Bora. Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.