Stanković i Pajkić za prve bodove Slatine

0
399

U trećem kolu fudbalske Zone “Istok” fudbaleri OFK “Slatina” savladali su na domaćem terenu FK “Naša krila” iz Belotinca rezultatom 2:0 (1:0).

Nakon sporijeg starta i dva poraza koje su Slatinjani doživeli na domaćem terenu i u Svrljigu ovaj meč je bio idealna prilika za osvajanje prvih bodova.

Utakmica je počela veoma ujednačeno. Stvoreno je nekoliko vrlo dobrih polušansi na obe strane ali su mreže, zahvaljujući i golmanima, ostale mirne. U 35. minutu domaći zasluženo dolaze u prednost golom Stankovića koji je veoma dobro primio loptu na 20-ak metara od gola i preciznim udarcem savladao golmana gostiju. Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja pa se na odmor otišlo rezultatom 1:0.

U drugom poluvremenu viđena je dosta nezanimljiva igra sa velikim brojem duela na sredini terena. Gosti su malo odvažnije krenuli napred i imali nekoliko poluprilika nakon centaršuteva, ali su svi ti udarci bili nedovoljni da ugroze gol Trailovića. U 65. minutu Naša Krila su uspela da postignu gol koji je ipak opravdano poništen zbog ofsajda. Nakon ove, možda i poslednje ozbiljnije šanse gostiju, domaćin je uzvratio kroz nekoliko polušansi, a u 82. minutu, nakon odlično izvedenog kornera, Pajkić glavom sprovodi loptu u mrežu i povećava prednost Slatinjana na 2:0. Mogla je Slatina i do ubedljivije pobede u samom finišu meča samo da su napadači domaćih imali više snage i koncentracije za realizaciju. Na kraju zaslužena pobeda OFK “Slatina” i prva tri boda u ovoj sezoni.

Nakon trećeg kola OFK “Slatina” nalazi se na jedanaestom mestu sa tri osvojena boda dok je FK “Naša krila” trinaesti sa istim brojem bodova.

U narednom kolu Slatinjani gostuju u Malošištu istoimenoj ekipi.