Timok „potopio“ Bor posle preokreta

U utakmici četvrtog kola Srpske lige „Istok“, odigrane u nedelju, fudbaleri „Bora“ pretrpeli su poraz od zaječarskog „Timoka“ rezultatom 1:2 (1:0).
ofk-bor-fk-timok-2015-02

Borani su dobro otvorili meč stvarali šanse, uspeli da povedu, ali su nakon toga potpuno pali u igri dozvolili protivniku da kući ponese sva tri boda.

Kada je Čaurević u 20. minutu fenomenalnim šutem sa polovine protivničkog dela terena postigao gol činilo se da će borski crno-beli rutinski slaviti u komšijskom derbiju. Tempo igre je polako padao do kraja poluvremena, smanjivao se broj šansi a polako rasla nervoza kod igrača obe ekipe.

ofk-bor-fk-timok-2015-01

Drugi deo utakmice doneo je sporu i nepovezanu igru. Uglavnom se igralo na sredini terena uz povremeni kontra napad gostiju.

Pobedu Timoku doneo je rezervista Stoiljković golovima u 69. i 88. minutu kojima se upisao na listu strelaca prvi put ove sezone.

ofk-bor-fk-timok-2015-03

OFK „Bor“: Nikola Trailović, Miloš Marković (Miloja Radovanović), Nikola Nikolić, Marko Cokić, Miloš Stanojević, Nikola Krstić (Nemanja Milenković), Davor Čaurević, Miloš Aleksić (Miloš Đoševski), Marjan Mladenović, Miša Stamenković.

FK „Timok“: Aleksandar Jovanović, Ivan Kostić, Dušan Punoševac, Milan Lukić (Stefan Stoiljković), Marko Lukić, Miloš Vasiljević, Filip Tomić (Stefan Jokić), MIlan Golubović, Aleksandar Trifunov, Đorđe Bićanin, Miloš Jovanović (Uroš Nikolić).

Bor je nakon ovog poraza prikovan na dno tabele sa samo jednim bodom iz četiri meča sa gol razlikom -6. Timoku je ovo prva pobeda u prvenstvu, verovatno i najdraža, kojom se popeo tik iznad zone ispadanja.

U narednom, petom, kolu fudbaleri Bora gostuju Radničkom u Pirotu.