U dramatičnoj završnici borske rukometašice ispustile pobedu

Rukometašice Bora odigrale su u subotu na svom terenu nerešeno sa Radničkim iz Kragujevca 27:27 (13:14) u sedmom kolu Super B rukometne lige.

Krajevčanke su do boda došle golom Teodore Veličković koja je u zaostavnom vremenu pogodila slobodan udarac sa devet metara.

Borske igračice su bolje ušle u meč i povele sa 3:0, a posle 10 minuta imale su i najveću prednost od pet golova (8:3).

Gošće tada stežu odbranu i prave seriju od tri uzastopna pogotka i praktično se vraćaju u utakmicu (8:6).

Narednih desetak minuta domaće rukometašice su održavale prednost od dva do tri gola i činilo se da će na odmor otići sa pozitivnim rezultatom. Ipak, usledila je nova serija „Radničkog“ koji dolazi do prvog vođstva (11:12), koje su igračice iz Kragujevca uspele da odbrane do kraja poluvremena (13:14).

Drugi deo doneo je mnogo uzbuđenja, atmosfera na terenu i tribinama došla je do usijanja. U prvom delu drugog poluvremena se igralo u serijama, a od 45. minuta gol za golom.

Boranke su u poslednjih pet minuta u više navrata imale priliku da povežu dva gola i prelome utakmicu, ali to nisu iskoristile.

U dramatičnoj završnici gošće su realizovale slobodan udarac sa devet metara i iz Bora odnele veoma važan bod.

Najefikasnija igračica „Bora“ bila je Nina Milovanović koja je poentirala devet puta. Šest golova je postigla Tamara Simonović, a jedan manje Zoe Petrović.

U ekipi Radničkog istakle su se Jovana Stoiljković sa 11 i Ksenija Petrović sa pet postignutih pogodaka.

ŽJRK „Bor RTB“: Milica Mitić (kapiten), Jana Stanković, Zoe Petrović (5), Anja Lilić, Jelena Bogdanović (3), Iva Petrović, Jelena Tasov, Tamara Simonović (6), Saška Zaganović, Mina Petrović, Natalija Todorović, Ana Marković, Nina Milovanović (9) i Jovana Nikolić (4), koja je izabrana za igračicu utakmice.

ŽRK „Radnički“: Jelena Pojužina, Teodora Veličković (3), Anđela Srećković, Ajlin Bjelak (3), Višnja Filipović, Mileva Knežević (2), Jovana Blagojević, Amina Hasanović, Anja Vlašković, Ksenija Petrović (5), Željana Pojužić (3), Joana Stoiljković (11), Anjđela Vasić, Marija Todorović, Tijana Petrović (kapiten) i Jovana Savić.

Borske rukometašice su posle ovog remija ostale na drugom mestu na tabeli sa dva dva boda manje od Radničkog.

U narednom kolu gostovaće petoplasiranom Pančevu.