Velika pobeda košarkasica za ulazak u viši rang

0
14

Kako smo i najavljivali večeras su naše košarkašice igrale odlučujuću utakmicu za plasman u viši rang. Nisu nas razočarale i u svom stilu su pobedile direktnog rivala, ekipu KK "Trepča" iz Kosovske Mitrovice rezultatom 70:51 (21:11, 15:09, 18:16, 16:15) tako da je plasman u viši rang gotovo osiguran!

Boranke su veoma ozbiljno shvatile ovu utakmicu, kako i ne bi kada je plasman u viši rang u pitanju. Od samog starta su zaigrale samo kako one znaju i odmah pokazale gošćama da su njihova nadanja o pobedi bila uzaludna. Postavile su odbranu koju gošće nikako nisu znale da prođu i dozvolile im da ubace samo dvadeset poena za celo prvo puvreme, dok su Boranke pogađale iz svih pozicija i postigle trideset i šest. Kako to obično i sledi, u drugom poluvremenu došlo je do malog opuštanja pa gošće polako pronalaze put do koša. Međutim, Boranke nastavljaju dobru igru i veoma sigurnom igrom privode utakmicu kraju. Razlika od devetnaest poena na kraju je ujedno i najmanja razlika kojom su Boranke vodile u drugom poluvremenu.

Sada naše košarkašice zauzimaju prvo mesto na tabeli sa šesnaest pobeda i samo jednim porazom. U poslednjem, XXIII, kolu gostuju ekipi KK ”Topličanin” u Prokuplju, u nedelju 13.04. sa početkom u 19h. Ekipa KK ”Trepče” ne igra u ovom poslednjem kolu zbog ranijeg odustajanja jedne od ekipa i automatski je pobednik u ovoj poslednjoj utakmici tako da Boranke same odlučuju u svom prolazu u viši rang i jedino pobeda ostvaruje zacrtani cilj!