Vrbas slavio posle drame, tesan poraz košarkašica

0
52

Košarkašice “Bora” poražene su na gostovanju od ekipe “Vrbas Medela” rezultatom 59:58 (25:13, 12:12, 12:15, 10:18), u duelu osmog kola Ženske košarkaške lige Srbije.

Borska ekipa, koju je sa klupe premijerno vodio Radiša Petković, odigrala je borbeno uz pouno zalaganja, ali je ipak pretrpela peti ovosezonski poraz.

Domaće igračice su od starta preuzele kontrolu i uz nekoliko diskutabilnih sudijskih odluka došle su do nezasluženo velike prednosti posle prve četvrtine – 25:13.

Drugu četvrtinu obeležili su promašaji na obe strane i serija od sedam poena Kentre Washingon. Obe ekipe su u ovom periodu postigle po 12 poena.

U drugom poluvremu igračice Ženskog košarkaškog kluba “Bor” odigrale su nešto angažovanije. Zatvorile su svoj koš, a nešto bolje su odigrale i u napadu.

Sredinom poslednjeg dela utakmice, borska ekipa dolazi do preokreta. Stečenu porednost od četiri poena Boranke nisu uspele da sačuvaju, pre svega brojnim, neiskorišćenim napadima.

U borskoj ekipi najistaknutije su bile Jelena Jozić (22 poena, 6 asistencija, indeks 11), Kentra Washington (15 poena, 4 skoka, indeks 13), Emeše Vida (13 poena, 8 skokova, indeks 13) i Nena Trajčevska (12 skokova, indeks 16).

Kod domaće ekipe maksimalni učinak imala je Vladinka Erak (21 poen, 16 skokova, indeks 40).

Sledeća dva kola Boranke igraju kod kuće. Najpre protiv Vršca u subotu, 2. decembra od 18 časova, a potom i gostuje Beočin, u subotu 9.decembra, takođe od 18 časova.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Tekst je deo projekta “Borski omladinski žurnal” koji se sufinansira sredstvima Opštine Bor u okviru medijskog konkursa za 2017. godinu. Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.[/box]