Poraz KK „Zicer“ u uzbudljivom meču

Seniori KK „Zicer“ doživeli su poraz u ponedeljak, na domaćem terenu od KK „Trijumf“ iz Niša rezultatom 70:77 (19:24, 8:21, 19:13, 24:19), u okviru petog kola Druge muške regionalne lige „Istok“.

Ekipa Alana Tošića ponovo je poražena na domaćem terenu i tako uspela da propustili sjajnu priliku da se nakon pet odigranih kola nađe u gornjem delu tabele.

Borani nisu najbolje otvorili meč jer su već u početnim minutima utakmice bili u deficitu od sedam poena za protivnikom sa juga Srbije. Da nije sve išlo po planu košarkaša Zicera govori i podatak da se tokom prvog perioda igra povredio kapiten Aleksandar Petrović, koji do kraja utakmice više nije ulazio u igru.

Druga četvrtina je u potpunosti pripala Nišlijama, pošto su dopustili našim košarkašima da postignu svega osam poena i na taj način stekli veliku prednost od osamnaest poena (27:45).

Uspeli su košarkaši Bora da se konsoliduju u nastavku utakmice. Konstantno su topili prednost protivnika, pa je nakon trideset minuta igre rezultat iznosio 46:58 u korist gostujuće ekipe.

Poslednji period igre doneo je dosta uzbuđenja. Naime, borski košarkaši na krilima publike su se apsolutno vratili u meč jer su u jednom trenutku smanjili zaostatak za protivnikom na svega tri poena. Međutim, i pored dosta otvorenih šuteva za domaću ekipu, lopta jednostavno nije htela u koš. Ovakvu situaciju na terenu iskoristila je ekipa iz Niša i uspela da meč privedu kraju.

U određenim trenucima utakmice trener KK „Zicer“ bio je vidno revoltiran suđenjem, jer su na žalost sudije uspele da budu u prvom planu na ovom duelu.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Branko Sibinović sa 19 poena, a pratili su ga Aleksandar Mitrović sa 18 poena i Vojislav Ilić sa 15 poena.

U poraženoj ekipi istakao se Miloš Mijatović sa 17 postignutih poena, a dvocifreni su još bili Aleksandar Ilić sa 16 i Matija Stanković sa 10 poena.

KK „Zicer“: Miloš Bekan 9, Sava Jovanović 0, Miloš Mijatović 17, Matija Ognjanović 0, Miloš Jovanović (nije igrao), Stefan Prodanović 0, Miloš Nikolić 4, Filip Ignjatović 2, Matija Stanković 10, Aleksandar Petrović (kapiten) 6, Aleksandar Ilić 16, Dragan Stančev 6; Trener: Alan Tošić

KK „Trijumf“: Đorđe Stamenković 8, Branko Sibinović 19, Vojislav Ilić 15, Miloš Jovanović 9, Mihajlo Trajković (nije igrao), Aleksandar Mitrović (kapiten) 18, Strahinja Čaušević 8, Aleksa Pavlović (nije igrao); Trener: Dušan Potić

Nakon ovog kola KK „Zicer“ nalazi se na sedmom mestu na tabeli sa polovičnim učinkom 2:2, dok KK „Trijumf“ zauzima treće mesto sa bilansom 3:2.

U naredom kolu borski košarkaši putuju u Bojnik gde ih očekuje duel sa KK „Pusta Reka“.

Objavljeni medijski sadržaj je nastao u okviru projekta „Bor – Grad šampiona“, koji je sufinansiran iz budžeta grada Bora. Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.