„Bor“ i dalje bez pobede na gostovanjima

Borski seniori su u osmom kolu Prve muške regionalne lige Istok još jedanput kiksnuli na gostujućem terenu, ovog puta protiv „Radnika“ iz Surdulice rezultatom 88:74 (25:18, 21:24, 21:16, 21:16) i time su nanizali četvrti poraz na stranom terenu.

Prvotimci „Bora“ su nezavidnom formom pokušali da deklasiraju nadmoćniji „Radnik“ iz Surdulice i u nadi da će „sutra biti bolje“ poprave borbenost i igru. Kako stvari stoje, „Bor“ će morati da nađe spas za trenutnu situaciju i da okrene stvari u svoju ruku.

Međutim, nije sve tako crno kako se čini. Boranima nikada poraz nije bio u prvom planu i njihovom čvrstom igrom su ostavili zavidan izgled na parketu.

„Bor“ je ušao jako, ali su Surduličani staloženom i mirnom borbom napravili lepu prednost već u prvoj deonici meča. To vođstvo je smanjeno u narednoj četvrtini, gde se borski klub vraća u meč i odlazi u drugo poluvreme sa četiri poena deficita.

„Radnik“ je iskoristio prednost domaćeg terena i publike, a igrači su prikazali svoju pobedničku uigranost koju pokazaju tokom cele sezone. Veliki broj grešaka od strane gostujućih igrača, loš procenat šuta i nestabilnost u igri je pomoglo domaćinu da se rezultatski odmaknu od naših Borana.

Ista priča je važila i za završnu deonicu meča. Seniori „Radnika“ proširuju svoju prednost i ne vraćajući se nazad, upisali su novu ovosezonsku pobedu.

Nakon osam odigranih kola,“Bor“ ima po četiri pobede i poraza, dok „Radnik“ ostaje na samo jednom porazu iz osam mečeva.

Najupečatljiviji u borskom sastavu je bio Ivan Šćekić koji je ubacio 18 poena, dok su Marko Vučetić i Vladimir Rosić postigli po 15 poena.

Novu priliku za pobedu naši prvotimci će ovoga puta tražiti na domaćem parketu, gde će dočekati prvoplasirani „Fair Play“ iz Niša.

„KK Bor RTB“: A. Kolar, I. Zdravković, P. Branković, M. Vučetić, I. Šćekić, S. Kovačević, M. Milosavljević, D. Simić, K.Veličković,V. Rosić, M. Rašić, S. Dželatović.