Borani otvorili drugi deo sezone pobedom na domaćem terenu

0
187

Nakon kratke praznične pauze, košarkaši Bora su se u nedelju vratili na parket velike sale Sporskog centra Bor i ostvarili pobedu protiv „Sokobanje“ rezultatom 79:56 (21:11, 22:14, 13:19, 23:12), time započevši drugi deo sezone u Prvoj muškoj regionalnoj ligi Istok.

Praveći seriju koševa u prvim minutima meča i odličnim skakanjem u protivničkom „reketu“, borski prvotimci su već od samog starta nametnuli svoj ritam igre i napravili odgovarajuću razliku koja se samo povećavala tokom meča. Iako im procenat šuta nije išao najbolje na ruku, nadoknađivali su to čvrstom odbranom na svojoj polovini terena.

Protivnici naših košarkaša nisu imali dobru rotaciju većinom dela utakmice i to se odrazilo na njihove ispade tokom igre koje su domaćini pametno iskoristili. Gosti su bili dosta namučeni u nekim periodima igre i nisu mogli da pronađu bilo kakvo rešenje u napadu, što se i rezultatski odrazilo na meč. Prvu četvrtinu „Bor“ dobija sa osam, a poluvreme završava sa 18 poena prednosti.

U trećoj deonici, seniori „Sokobanje“ pokušavaju da naprave preokret igranjem zone u odbrani, ali su Borani imali odgovor na to prodirući u samu srž odbrane i solidnim šutem sa linije za tri poena. Gostujući igrači su snažnije odigrali treću četvrinu i dobili je sa šest poena razlike, ali ni to nije bilo dovoljno da se izbegne deficit iz prve polovine meča.

Priča iz prve dve četvrtine meča se ponovila i u zadnjoj deonici. Naši košarkaši su vratili nazad prednost koju su ranije napravili i rustinski su završili utakmicu, pobedom od 23 poena razlike.

Nakon ovog trijumfa, “Bor“ ima polovičan učinak iz 14 utakmica i nalazi se u samoj sredini tabele, dok „Sokobanja“ ima četiri pobede uz 10 poraza.

Najučinkovitiji u domaćem sastavu je bio Marko Vučetić sa 24 ubačenih poena, dok su Marko Rašić, Stefan Kovačević i Predrag Branković doprineli pobedi sa po 12 postignutih pobeda.

U narednog kolu,Borani će ići na gostovanje u Medveđu, gde će ih dočekati „Jablanica“.

KK „Bor RTB“: B. Stojanović, F. Ljubisavljević, P. Branković, M. Vučetić, I. Šćekić, S. Kovačević, M. Milosavljević, I. Zdravković, K. Veličković, V. Rosić, M. Rašić, M. Perišić.