Borske košarkašice pobedom završile sezonu [FOTO]

0
218

Košarkašice Bora savladale su na svom terenu ekipu Vrbas Medele rezultatom 91:75 (18:22, 23:20, 28:17, 22:16) u meču poslednjeg, 22. kola, Ženske košarkaške lige Srbije.

Igračice iz Vrbasa su mnogo bolje otvorila utakmicu i u prvoj deonici, kao i većim delom drugog perioda apsolutno su diktirale ritam igre.

Gošće su imale i prednost od devet poena, ali su sredinom druge Boranke počele da igraju angažovanije, pre svega ispod koševa, pa su na kraju poluvremena gubile samo sa jednim poenom razlike (41:42).

Izabranice trenera Blagoje Ivića nastavile su sa dobrom igrom i na početku drugog poluvremena i praktično sredinom treće četvrtine “lome” utakmicu u svoju korist.

Do kraja meča nije viđeno mnogo uzbuđena, Boranke su igrale sigurno u napadu i u odbrani i apsolutno zasluženom pobedom su završile ovogodišnje takmičenje u najelitnijem domaćem takmičenju.

Čak tri igračile borskog tima su ubacile po 20 poena – Emeše Vida, Natalija Spajić i Ana Miletić, jedan manje postigla je Žaklina Janković. Sedam poena je imala Milica Sulejmani, a pet Danijela Vučković.

Svih 11 igračica koje su sinoć bile u sastavu su ulazile u igru.

U redovima Vrbasa istakle su se Tajler O’Nil Ros sa 16 i Anastasija Podunavac sa 15 poena.

Ženski košarkaški klub Bor završio je prvoligašku sezonu na devetom mestu na tabeli sa skorom sedam pobeda i 15 poraza.

Koliko će timova ispasti u niži rang još nije poznato pošto je u Košarkaški savez Srbije stigla inicijativa više klubova Prve ženske lige da se broj klubova ne smanjuje.