Borske rukometašice pobedile Vojvodinu i plasirale u završnicu Kupa Srbije

0
527

Rukometašice Bora savladale su u sredu, pred svojim navijačima, novosadsku Vojvodnu rezultatom 22:21 (9:8) i plasirale u četvrtfinale Kupa Srbije.

Nošena sjajnom podrškom sa tribina borska ekipa uspela je da neizvesnu završnicu meča reši u svoju korist i domogne se završnice nacionalnog kupa, što je ujedno i najveći uspeh kluba u ovom takmičenju.

Favorizovane gošće iz Novog Sada, učesnice Super lige, bolje su otvorile meč u Boru i većim delom prvog poluvremena su bile u rezultatskoj prednosti. Preokret je se dogodio u poslednjim minutima prvog dela meča kada su izabranice Zorana Barbulovića zbile odbranu i na odmor otišle sa rezultatom 9:8.

U drugom poluvremenu viđena je neizvesna borba iz koje su borske rukometašice predvođene raspoloženom Milicom Mitić na golu zasluženo došle do trijumfa.

Kod domaćina su najviše golova postigle Isidora Sujić i Nina Milovanović, po pet, dok su se po četiri puta u listu strelaca upisale Jelena Bogdanović i Tamara Simonović.

Kapiten Marija Dmitrović sa pet i Mila Čaušević sa četiri postignuta pogotka bile su najefikasnije u ekipi Vojvodine.

ŽJRK “Bor RTB” za nedelju dana očekuje žreb na kome će dobiti protivnike u četvrtfinalnoj utakmici Kupa Srbije koja će, takođe, biti odigrana u Boru.