Borski prvotimci poraženi u neizvesnoj završnici; juniori nanizali još jednu pobedu

U subotnjem programu mečeva, košarkaši KK „Bor“ su išli na gostovanja u susret svojim rivalima. U Aleksincu prvi tim je bio vrlo blizu pobede, dok je mlađa selekcija ostvarila još jedan trijumf na gostovanju u Nišu.

Juniorski sastav je nadigrao KK „Niš“ i pobedio rezultatom 72:78 (14:23, 16:23, 22:16, 20:16). Prelepa košarka u prvom poluvremenu je mogla biti viđena od strane naših košarkaša u sali OŠ „Dušan Radović“.

Od samog starta su našli svoj ritam u napadu i pravili su razliku u svoju korist. Odbrana je bila na podjednakom nivou kao i napad. Borani nisu dozvoljavali lake poene Nišlija, pa su oni dolazili do koševa na teži način. Na poluvremenu je KK „Bor“ ostvario vođstvo od 16 razlike.

Međutim, meč je bio daleko od završetka. Uprkos tome što je KK „Niš“ bio u velikom rezultatskom deficitu, vratili su se u meč nakon što se mogla videti neka opuštenija verzija borske ekipe. Igranjem čvrste odbrane su našli rešenje u napadu, pogađajući sa linije sa tri poena i prodirući u sam reket gostujuće odbrane.

Borski juniori su imali poteškoća u igri, ali se potom to ubrzo izgubilo i održavali su svoju prednost. Iako je KK „Niš“ svom svojom upornošću postepeno smanjivao prednost do samog kraja meča, razlika koja je napravljena u prve dve deonice meča nije mogla biti preokrenuta, te je KK „Bor“ upisao novu pobedu.

Borski tim ostaje na savršenom učinku, dok je Nišlijama ovo bio četvrti poraz iz sedam utakmica. Odličnu partiju je imao Borko Stojanović sa 22 postignuta poena, dok je Stefan Kovačević ubacio 14 poena.

U narednom kolu, KK “Bor“ će biti domaćin niškom „Junioru“. Meč je zakazan za nedelju, 9. decembra u 18 sati i 30 minuta u velikoj sali Sporskog centra Bor.

Na drugoj strani, “Jastrebac“ iz Aleksinca je dobio prvu selekciju KK „Bor“ rezultatom  76:73 (29:21, 14:19, 16:14, 17:19). Koristeći prednost domaćeg terena, Aleksinčani su uz dobar procenat šuta uzeli stvari u svoje ruke. Dobra igra se mogla videti takođe i kod naših igrača. Pogađali su sa raznih delova terena, odbrana im je bila čvrsta, a drugu deonicu su dobili sa pet poena razlike.

Od drugog poluvrmena je vladala neizvesnost. Nijedan tim nije uspeo da napravi znatnu prednost. “Jastrebac“ je imao malo veću kontrolu nad mečom, ali je KK „Bor“  uveliko bio za petama.

Košarkaši Aleksinca su imali određene padove u svojoj igri u zadnoj četvrtini meča, što su naši igrači pametno iskoristili. Marko Rašić pogađa bitnu  trojku uz faul u zadnjem minutu utakmice, ali „Jastrebac“ pred domaćom publikom uzvraća pogotkom kojim su ujedno ostvarili novu pobedu.

Nakon 10 odigranih kola,“Jastrebac“ ima polovičan učinak, dok borski košarkaši imaju četiri pobede i šest poraza.

Najučinkovitiji je bio Marko Rašić sa 21 postignutim poenom, dok je Marko Vučetić ubacio 20 poena.

KK Bor RTB: B. Stojanović, I. Zdravković, P. Branković, M. Vučetić, I. Šćekić, S. Kovačević, M. Milosavljević, A. Kolar, K. Veličković, M. Rašić.