Drama u pet setova: Borske odbojkašice u uzbudljivom meču savladale Jagodinu

Igračice Odbojkaškog kluba Bor došle su do 11. trijumfa u prvenstvu, pošto su u nedelju na svom terenu savladale ekipu Jagodine rezultatom 3:2, po setovima (25:20, 25:18, 26:28, 20:25, 15:08).

Neizvestan i uzbudljiv meč priredile su igračice Bora i Jagodine u pretposlednjem 21. kolu ovogodišnje Druge lige Istok.

Iako je izgledalo da će Boranke rutinski upisati novu pobedu posle relativno ubedljivih 25:20 u prvom, odnosno 25:18 u drugom setu, prava drama se zbila tokom trećeg seta.

Igračice borskog kluba su se lavovski borile za svaki poen u trećem setu, ali nisu imale snage da tada reše meč u svoju korist. Psihološka prednost je tada prešla na stranu gošli iz Jagodine koje su osvojile četvri set i izborile „taj brejk“.

U odlučujućoj, petoj, deonici meča Boranke su igrale „preporođeno“, kao da su sve što se pre toga zbilo ostavile sa strane i ubedljivo dobile ovaj set, a samim tim i došle do novog trijumfa u prvenstvu.

Posle 21. kola Odbojkaški klub Bor se nalazi na šestom mestu sa 11 pobeda i 10 poraza.

Naredne nedelje u poslednjem kolu borske odbojkašice gostiju ekipi Majdanpek FBC.