Juniorska selekcija Bora nadigrala “Mladost” iz Zaječara

0
372

U trećem međusobnom susretu ove sezone, u velikoj dvorani Sportskog centra Bor, naši košarkaši su još jednom bili bolji od ekipe “Mladosti” iz Zaječara, pobedivši ih rezultatom 83:65 (19:17, 20:15, 24:21, 20:12).

Samim tim što su Zaječarci bili manji favoriti na ovom meču, imali su ustanovljen ritam već u prvim minutima utakmice. Ne dozvoljavajući lake šuteve protivnika, uspevali su da iz dobre odbrane nađu rešenja u napadu. Borani su uzvratili istom merom, te domaćini dobijaju prvu deonicu sa samo dva poena prednosti.

Slična košarka se mogla videti i u drugom periodu meča. Iako su borski juniori imali rezultatsku prednost, gostujuća ekipa im je usko bila za petama.

Uprkos deficitu, nisu igrački posustajali i nalazili su odgovore na protivničkom delu terena. Borski sastav je pokušao da napravi veću prednost, ali nije bilo dovoljno da se dođe do neke zavidnije razlike. Ipak,poluvreme završavaju s vođstvom od sedam poena.

Posle poluvremena, Borani su ušli u neki bolji ritam i koristili su neusklađenu igru Zaječaraca. Pokazali su formu kojom su nizali pobede od samog početka lige. Ekipa “Mladosti” se dostojno pokazala pred gostujućom publikom, ali zbog opuštenije igre u drugom poluvremenu, Bor dobija meč sa 18 poena prednosti i time su sačuvali svoj stopostotan učinak ove sezone.

Igor Zdravković je bio najubedljiviji sa 24 postignutih poena, dok je Stefan Kovačević ubacio 22 poena.

U narednom kolu, Bor će ići na gostovanje Beloj Palanci ,ekipi “Mladost Vesna”.

KK ‘Bor-RTB’: B. Stojanović, P. Novaković, A. Marić, L. Novaković, U. Petković, S. Kovačević, I. Zdravković, N. Mitić, K. Veličković, A. Kolar, M. Perišić, M. Stevanović.