KMF „Bor“ savladao majdanpečki KMF „Miners“

U sedamnaestom kolu Treće futsal lige „Istok“, KMF „Bor“ savladao je majdanpečki KMF „Miners“ na domaćem parketu rezultatom 8:3 (4:1).

Iako se od ovog meča očekivala jedna čvrsta i derbi utakmica, Minersi su na ovaj meč došli sa dosta mlađim sastavom u odnosu na prvi deo sezone, što je Boranima pružilo mogućnost da lakše, uz kvalitetnu igru, osvoje nova tri boda.

Domaća ekipa je od prvog sudijskog zvižduka krenula dosta ofanzivno. Već u petom minutu golom Miloša Stanojevića rezultat je bio 1:0. Majdanpečani su se gotovo u sledećem napadu rezultatski vratili i izjednačili na 1:1, ali je to bilo sve što su uradili u prvom poluvremenu.

Veoma preciznim poluvolejom Miloša Stanojevića Borani u sedmom minutu stižu do prednosti od 2:1. Već u desetom minutu Igor Zlatković odličnim udarcem sa 10-ak metara postiže i treći gol za domaćina.

U nastavku poluvremena veliki broj šansi stvoren je pred golom gostiju, a kao rezultat ogromnog pritiska dolazi i četvrti gol domaćina u šesnaestom minutu. Naime, nakon odličnog dodavanja Milivoja Đenadića, Miša Stamenković se odlično snalazi pred golom i postavlja konačan rezultat prvog poluvremena, 4:1.

Promena golmana na poluvremenu nije mnogo doprinela gostima, jer već u 23. minutu meča Miloš Stanojević postiže svoj treći gol i na taj način rešava pitanje pobednika. Nakon četiri minuta šesti gol za Borane, a svoj drugi na meču, postiže Miša Stamenković, a ubrzo se u listu strelaca upisuje i Miloš Aleksić za veoma ubedljivih 7:1. Mogli su Borani da napune mrežu gostiju do vrha, ali je u poslednjih deset minuta meča golman gostiju bio nešto skoncentrisaniji.

U poslednjih pet minuta igre videli smo tri uzastopna gola. Majdanpečani su se dosta kasno probudili, ali i stigli do svog drugog gola u tridesetšestom minutu meča. Već u narednom minutu Miloš Aleksić postiže svoj drugi, a ujedno i osmi gol Bora nakon odlične asistencije Dalibora Mirkovića. U tridesetosmom minutu utakmice gosti postižu svoj treći pogodak, čime je postavljen i konačan rezultat 8:3.

Nakon sedamnaestog kola KMF „Bor“ nalazi se na sedmoj poziciji sa 22 osvojena boda, koliko je sakupio i osmoplasirani KMF „Miners“, ali i šestoplasirani i petoplasirani KMF „Akademac“ i KMF „BSK“. Ova pobeda još uvek ne znači i konačan beg Borana u sigurnu zonu, jer nas pred poslednje kolo očekuje uzbudljiv rasplet u kome čak i četvrtoplasirani tim lige (KMF „Bela Crkva“ sa 23 boda) može da završi na osmoj poziciji i u baražu za opstanak u ligi.