KMF “Bor” savladao Nišlije na domaćem parketu

0
183

U šesnaestom kolu Treće futsal lige “Istok”, KMF “Bor” savladao je na domaćem parketu KMF “Niš 92” rezultatom 5:4 (3:0).

Foto ilustracija

Tokom celog prvog poluvremena domaćin je bio znatno bolji protivnik. Borani su veoma brzo poveli sa dva gola razlike, a strelac oba pogotka bio je Nino Stojanovski.

Imao je Bor još ozbiljnih šansi da poveća prednost, ali su Nišlije uspevale da se odbrane, pre svega, zahvaljujući raspoloženom golmanu.

Pred kraj prvog poluvremena odbrana gostiju je najzad popustila i Borani dolaze do trećeg gola, a strelac je Miša Stamenković.

Početkom drugog poluvremena naši igrači nastavili su tamo gde su stali u prvom. Već u prvom minutu drugog poluvremena Nikola Krstić postiže četvrti gol za Borane.

Nije se dugo čekalo ni na peti pogodak. Nakon odličnog pritiska na odbranu Nišlija i oduzete lopte, kapiten Milivoj Đenadić veoma preciznim udarcem pogađa za peti gol.

Velika prednost dovela je do opuštanja u redovima domaćina. Veoma brzo Borani su napravili šesti faul što je omogućilo gostima izvođenje kaznenog udarca (svakim faulom, nakon petog faula izvodi se kazneni udarac sa deset metara ili mesta na kojem je napravljen faul). Gosti su iskoristili dva kaznena udaraca i u kratkom periodu smanjili rezultat na 5:2.

Na sedam minuta do kraja meča igrač gostiju postiže veoma efektan treći pogodak za goste sa skoro pola terena.

Nakon primljenog pogotka borski fudbaleri  stvorili su nekoliko šansi kojima su mogli da reše pitanje pobednika, ali umesto toga dozvolili su Nišlijama postizanje i četvrtog pogotka na dva minuta do kraja meča.

U dosta neizvesnoj završnici domaći tim uspeo je da se odbrani i sačuva gol prednosti i tri boda.

KMF “Bor” sada ima 16 bodova, ali se i dalje nalazi na osmom mestu tabele. Do kraja prvenstva ostala su još dva kola.