Košarkaši KK “Zicer” savladali ekipu KK “Đerdap” iz Kladova

Košarkaši KK “Zicer” iz Bora savladali su večeras na svom parketu u okviru petog kola Druge srpske regionalne lige “Istok” ekipu KK “Đerdap” iz Kladova, koja važi za jednog od tri favorita za osvajanje prvog mesta u ovoj ligi. Borski košarkaši trijumfovali su protiv ekipe iz Kladova rezultatom 70:65 (10:20, 20:13, 26:18, 14:14), a pobeda je ostvarena isključivo zahvaljujući dobroj odbrani i dobroj realizaciji kontranapada domaće ekipe.

KK "Zicer" Bor

Potpuno neočekivano, prvi tim KK “Zicer” iz Bora savladao je ekipu KK “Đerdap” iz Kladova u veoma neizvesnoj i teškoj utakmici, a pred oko stotinak navijača koji su bodrili borski tim.

Borski košarkaši slabo su započeli utakmicu , o čemu govori i izgubljena prva četvrtina. Međutim, jačom odbranom u drugoj i trećoj četvrtini ekipa KK “Zicer” uspela je da izjednači i preokrene rezultat u svoju korist.

U četvrtoj četvrtini, tačnije u 7. minutu, ekipa “Đerdapa” uspela je da se približi borskoj ekipi na 3 poena zaostatka, ali je prisebnošću domaćih košarkaša izbegnut preokret.

Ekipi KK “Zicer” ovo je treća pobeda, uz zabeležen jedan poraz. U narednom kolu borska ekipa gostuje ekipi KK “Zone Boys” iz Blaca.

KK “Zicer”: Nikolić, Mijatović, Kocić, Pajkić, Kulić, Bogdanović, Vasiljević, Radivojević, Stanković, Buljan, Gligorijević, Đorđević.

KK “Đerdap”: Vasiljević, Papić Boban, Papić Bojan, Mandraš I., Stanojević, Ivetić, Stevanović, Šolkotović, Stepanović, Brnkalić, Božanović.

Utakmicu su sudili: Piljević (Bor) i Jeftić (Boljevac).