Košarkašice „Rudara 1903“ nastavile pobednički niz

Košarkašice „Rudara 1903“ ubedljivo su savladale na svom terenu ekipu Paraćina rezultatom 69:41 (22:10, 20:08, 16:05, 11:18) u zaostaloj utakmici sedmog kola Prve ženske regionalne lige, grupa Jug B.

Izabranice Dejana Jakovljevića nastavile su u 2021. pobednički niz započet prošle godine i apsolutno zasluženo su slavile nakon meča sa direktnim konkurentkima za plasman u viši rang.

Boreske košarkašice su od samog početka utakmice pokazala jasnu želju za pobedom, bile su efikasne u napadu i koncentrisane u odbrani, pa su posle prve četvrtine imale dvocifrenu prednost (22:10).

U istom ritmu su nastavile i u drugom delu meča i praktično već tada rešile pitanje pobednika. Semafor je posle 20 minuta igre pokazivao i više nego ubedljivih 42:18.

Najefikasnije u ekipi „Rudara 1903“ bile su Tamara Golubović sa 18, Milica Jovanović sa 17, Jovana Radenković sa 15 i Jelena Vučković sa 12 postinutih poena. Mila Milojević dala je pet, a Zorana Krstić dva poena.

U paraćinskom timu istakla se Jovana Radovanović sa 13 postignutih poena. Tijana Miljović je dala sedam, a Nikoleta Marjanović pet poena.

Borske košarkašice su prvoplasirane na tebeli sa 13 bodova uz skor od šest pobeda i jednog poraza.

Paraćin se nalazi na drugom mestu sa 11 bodova i utakmicom manje od „Rudara 1903“.