Košarkašice „Rudara 1903“ upisale drugu pobedu

Košarkašice borskog „Rudara 1903“ upisale su drugu pobedu u devetom kolu Druge ženske lige Srbije savladavši na svom terenu „Srbobran“ rezultatom 72:64 (11:21, 20:10, 15:17, 26:16).

Meč nije baš najbolje počeo za domaće igračice, gošće iz Srbobrana su boljom igom u napadu relativno lako stekle dvocifrenu prednost sa kojom su završile prvu četvrinu.

U drugoj deonici potpuno drugačija slika. Košarkašice iz „grada bakra“ su pogađale, dok je šut stao gošćama pa se na pauzu u poluvremenu otišlo sa izjednačenim rezultatom (31:31).

Velika borba viđena je trećoj četvrtini. Ekipe su se smenjivale u prednosti, ali ni jedna nije uspela da prelomi meč.

U odlučujućoj četvrtini borke košarkašice smogle su snage da naprave seriju od osam vezanih poena, preokrenu rezultat i praktično reče pitanje pobednika.

Najefikasnije u domaćem sastavu bile su Milica Jovanović sa 19 poena, dva skoka i asistencijom, Jelena Prvulović sa 17 poena, po osam skokova i asistencija i Vanja Stojanović koja je upisala 12 poena i devet skokova.

U ekipi „Srbobrana“ istekle su se Jelena Curaković – 15 poena, devet skokova i dve asistencije i Sanja Dunđerski sa 14 upisanih poena, šest skokova i dve asistencije.

U narednom kolu „Rudar 1903“ gostuje trećeplasiranom „Spartaku“ u Subotici.