Košarkašice Zicera umalo do novog iznenađenja

0
203

Ženski košarkaški klub “Zicer” izgubio je u nedelju na svom parketu od ŽKK “Trstenik” iz Trstenika rezultatom 56:58 (5:13, 13:20, 22:6, 16:19) u okviru drugog kola Prve ženske regionalne lige “Jug B”.

Izabranicama Dejana Jakovljevića malo je nedostajalo da naprave novo iznenađenje. Međutim i pored toga pokazale su da imaju dosta potencijala, te da, u narednim okršajima, svakako možemo očekivati još bolje partije novog ženskog košarkaškog kluba u Boru.

Košarkašice iz Bora jako su loše otvorile jučerašnji duel, jer su za svega deset minuta igre uspele da protivniku ubace samo pet poena i već posle prve četvrtine bile u zaostatku za ekipom iz Rasinskog okruga.

Domaćin je zaigrao nešto bolje u nastavku meča, međutim, ni to nije bilo dovoljno da se rezultatski približi protivniku, pa je na poluvremenu rezultat iznosio 18:33 u korist gostiju.

Slika na terenu se potpuno promenila u trećem periodu igre kada su naše košarkašice zaigrale znatno agresivnije, što se automatski odrazilo i na rezultat.

Postepeno su topile do tada nedostižnu prednost i polako sustizale rivala. Uspele su da potpuno preokrenu meč i na kraju 30 minuta igre rezultat je bio 40:39 u korist košarkašica “Zicera”.

U poslednjoj četvrtini borske košarkašice nisu uspele da se izbore sa velikim pritiskom. Na sve to uticala je i skraćena rotacija, kao i nedostatak snage, pa je ŽKK “Zicer” iz ovog duela izašao kao poražen.

Pobedničku ekipu predvodila je Tijana Dijan sa 15 postignutih poena, a pratila je Sofija Sarić sa 12 poena.

Sa druge strane u borskoj ekipi istakla se Tamara Golubović sa 20 poena, dok su pored nje dvocifrene još bile Marija Ristić sa 18, odnosno Dragana Denić sa 11 poena.

ŽKK “Zicer”: Marija Ristić, Katarina Živić, Tamara Bekan, Tamara Golubović, Tamara Spasić, Tijana Simonović, Miljana Poledica, Magdalena Živić, Dragana Denić, Bojana Jeremić, Dragana Šćopić Mihajlović, Jelena Terzić; Trener: Dejan Jakovljević

ŽKK “Trstenik”: S. Sarić, K. Sarić, A. Vidojević, T. Milićanin, I. Živanović, M. Matić, N. Đokić, T. Dijan, M. Vasić; Trener: D. Ristić

Posle prvog poraza ove sezone ŽKK “Zicer” nalazi se na četvrtom mestu sa učinkom 1:1, a ŽKK “Trstenik” zauzima drugu poziciju sa maksimalnim učinkom iz oba duela.

Sledeće nedelje naše košarkašice gostuju ŽKK “Sistem 2000” u Smederevskoj Palanci.

Objavljeni medijski sadržaj je nastao u okviru projekta “Bor – Grad šampiona”, koji je sufinansiran iz budžeta grada Bora. Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.