NEZAUSTAVLJIVI: Četvrta pobeda košarkaša “Zicera”

Tim Košarkaškog kluba “Zicer” iz Bora savladao je u subotu na gostovanju ekipu KK “BSK Junior” iz Bujanovca i time ostvario svoju četvrtu pobedu u nizu u Drugoj srpskoj regionalnoj ligi “Istok”.

kosarka-kk-zicer-2015

U meču u kome su borski “Ziceraši” imali konstantnu prednost, Bujanovčani su sve vreme jurili rezultat i sustizali ga. Razlike od po 10 i 12 poena brzo su se topile pred naletima trojki domaćih košarkaša, a koje “Ziceraši” nisu mogli da zaustave. Srećom, boljom odbranom u poslednjoj četvrtini, meč je završen rezultatom 79:87 (19:23, 22:20, 23:24, 15:20).

Borani su u utakmicu ušli veoma sigurno kada je napad u pitanju, ali je odbrana bila daleko slabija. To je i dovelo do razlike od samo 4 poena za naš tim na kraju prvog perioda, što je malo ako se zna da su “Ziceraši” u jednom trenutku vodili i sa +12.

U nastavku igre borski tim, iako još uvek u vođstvu, ne uspeva da zaustavi neverovatne šuteve sa linije za tri poena Bujanovčana, te gubi drugu četvrtinu sa 22:20.

Tek u trećoj, a pogotovo u četvrtoj četvrtini odbrana počinje da funkcioniše, pa ekipa “Zicera” uspeva da se ponovo odmakne rezultatski i dobije meč razlikom od +8.

Najefikasniji u ekipi “Zicera” bio je Gligorijević Stevan sa postignutih 32 poena.