Pobeda rukometaša Bora u Leskovcu

Rukometaši Bora pobedili su na gostovanju ekipu Vukova 22 rezultatom 30:35 (16:18) u 11. kolu Prve rukometne lige Istok.Ljubitelji rukometa imali su priliku da prate odličan meč odigran u Leskovcu.

Prvo poluvreme je posle velike borbe, mnogo rezultatskih preokreta, pet golova razlike (12:17), ipak pripalo ekipi iz „grada bakra“ (16:18).

U nastavku ista priča, borski tim uz dosta muka drži prednost od dva gola do poslednjih desetak minuta utakmice, tada napokon lomi otpor domaćina i privodi meč u svoju korist.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Željko Ivković sa 13 golova. Šest je dao Dražen Dragojić, a pet Miloš Matović.

Kod Vukova istakli su se se Nikola Savić sa 10 i kapiten Uroš Stojiljković sa sedam postignutih golova.

Za igrača utamice izabran je Branko Stajković.

Rukometni klub Bor se posle 11 odigranih utakmica nalazi na trećem mestu na tabeli iza Jastrepca i Zaječara 1949 sa skorom od sedam pobeda i po dva remija i poraza.