Poraz KK „Bor-RTB“ na gostovanju u Vladičinom Hanu

Prvotimci KK „Bor-RTB“ doživeli su u subotu poraz na gostovanju u Vladičinom Hanu od ekipe KK „Morava“ rezultatom 84:77 (20:23, 31:17, 15:27, 18:10) u okviru 24. kola Prve muške regionalne lige „Istok“.

Izabranici Dejana Ristića ovim porazom prekinuli su seriju od 4 uzastopne pobede, međutim i pored toga zadržali su 2. mesto na tabeli.

Iako su Borani sasvim dobro otvorili meč i nakon prvih deset minuta stekli osetniju prednost, protivnik sa juga nije dozvolio da se borska ekipa rezultatski odlepi, te su stoga u nastavku zaigrali znatno agresivnije i potpuno preokrenuli tok meča. Posledica toga bio je rezultat, koji je na poluvremenu iznosio 51:40 u korist KK „Morava“.

Naši košarkaši zaigrali su u boljem ritmu nakon pauze, te je usledio brz odgovor, pošto su treću četvrtinu rešili u svoju korist i samim tim uveli meč u neizvesnu završnicu. U poslednjem periodu igre više snage imao je domaćin, pa je na kraju slavio u meču punom preokreta i neizvesnosti.

KK „Bor-RTB“ je i pored ovog poraza zadržao 2. mesto na tabeli sa 16 pobeda i 8 poraza. Tim iz Vladičinog Hana nalazi se na 5. poziciji sa 14 pobeda i 10 poraza.

U sledećem kolu borski košarkaši igraće na svom parketu protiv ekipe iz Surdulice, a to će im ujedno biti i poslednji meč ove sezone koji igraju kod kuće.