RUKOMET: Borani sjajni u gostima

Rukometaši Bora za pobedu bliži cilju.

rk-bor

Sjajna rukometna utakmica u Despotovcu. Rukometaši Bora dobili su vetar u leđa i osvojili bodove u gostima. Borani su u utakmici 5. kola Prve lige „Istok“ savladali ekipu RK „Rembas“ iz Resavice i ostvarili treću pobedu na ovom prvenstvu. Ekipa ORK „Bor“ trenutno zauzima četvrto mesto na tabeli, sa sedam osvojenih bodova.

Već u prvom poluvremenu bilo je jasno da Borani igraju da bi pobedili. Tokom prvih 30 minuta igre stalno su bili u prednosti i nisu dozvoljavali da im se protivnik približi. Prvi deo igre završen je rezultatom 21:13, za gostujuću ekipu iz Bora.

Od samog početka drugog poluvremena gosti su krenuli dosta čvršće i agresivnije. Ipak, domaća ekipa nije uspela da smanji razliku sve do samog kraja utakmice, tako da su Borani zasluženo odneli pobedu, a igra je završena rezultatom 38:32.

Pored razigranog Kastratovića (15), efikasni u ovom meču bili su i Rodić, Petrović i Vladić. Borili su se svi kao jedan, a rezultat toga je i samo 9 primljenih golova u prvom delu igre.

Borani će u utakmici 6. kola Prve lige „Istok“ ugostiti ekipu RK „Aleksinac“.