Rutinska pobeda borskih rukometašica

0
41

Igračice ženskog rukometnog kluba “Bor RTB” pobedile su ekipu “Jagodina 2” rezultatom 25:18 (10:10) u prvom kolu jesenjeg dela Prve lige “Istok”.

zrk-bor-jagodina-2

Početak duela odigranog u nedelju pred oko 50 gledalaca u velikog dvorani Ustanove Sportski centar Bor nije nagoveštavao ubedljivu pobedu domaćih rukometašica.

Čitavo prvo poluvreme igralo se “gol za gol” pri čemu ni jedna od ekipa nije uspela da se “odlepi” na više od jednog pogotka prednosti. Na kraju prvog perioda semafor je pokazivao izjednačen rezultat – 10:10.

Borske igračice koje je sa klupe predvodio trener Vladan Nikolić znatno su bolje otvorile drugo poluvreme.

Sigurnijom igrom u odbrani Boranke sprečile su gošće da daju gol sve do 36 minuta. U tom periodu stvorena je prednost od 5 pogadaka (15:10) i meč je praktično bio rešen.

Na deset minuta pre kraja meča igračice kluba iz Bora napravile su rezultatsku rezliku od osam golova (21:13) koja im je zagarantovala pobedu.

Ubedljivo najefikasnija u domaćem sastavu bila je Stanković sa 10 datih gola, dok su po tri pogotka ubeležile Stevanović, Stankovski i Stanojević.

U timu iz Jagodine istakle su se Petrović i Ageta sa po pet, odnosno Simović sa tri postignuta gola.

Posle deset kola borske rukometašice zauzimaju prvo mesto na tabeli sa skorom od osam pobeda i jednim porazom.