ŽKK Bor u finalu međunarodnog turnira „Bor 2018“ [FOTO]

Prvotimke Bora plasirale su se u finale turnira „Bor 2018“ savladavši košarkašice Kraljeva rezultatom 67:53 (13:17, 23:9, 19:17, 12:10).

Ekipa iz Kraljeva je dobro otvorila utakmicu, zadavajući velike probleme u odbrani našim igračicama. Ipak, Boranke su se držale i ušle su u drugu četvrtinu sa četiri poena deficita.

Usledio je preokret u nastavku meča i povećana agresivnost domaćina. Pritisak na celom terenu i koncentrisanija igra, uz manji broj grešaka je donela sastavu Blagoje Ivića prednost od 10 razlike na kraju prvog poluvremena.

Ostatak meča je prošao vrlo izjednačeno, ali gostujuća ekipa nije uspela da povrati prednost koju je napravila u prvoj četvrtini. ŽKK Bor je prošao dalje i igraće sutra u finalu protiv ekipe „RMU Banovići“ .

Najefikasnija u Boru bila je Destini F. sa 18 poena, dok su Wise B. i Bajić T. dale po 13 poena za Kraljevo.

ŽKK Bor: E. Vida (kapiten),D. Vučković, T. Jelić, J. Vučković, K. Novaković, D. Radović, A. Miletić, M. Milorević, D. Feagin, Ž. Janković, M. Sulejman, N. Milinković.

Trener: Blagoja Ivić

ŽKK Kraljevo: M. Trišović, T. Bajić, A. Stojičić, A. Jovanović, S. Milovanović, B. Wise, M. Prlja, M. Vujačić, T. Živanović, J. Vilkerson.

Trener: Nikola Jovanović