ŽKK „Zicer“ poražen u uzbudljivoj završnici

Seniorke ŽKK „Zicer“ poražene su u subotu na gostovanju u Smederevskoj Palanci od ŽKK „Sistem 2000“ rezultatom 62:58 (23:15, 10:12, 16:21, 13:10), u okviru trećeg kola Prve ženske regionalne lige „Jug B“.

Izabranicama Dejana Jakovljevića i drugi uzastopni meč bio je jako neizvestan jer je i ovoga puta pobednik bio poznat tek u poslednjem minutu igre. Našim košarkašicama ostaje žal za propuštenom prilikom pošto su i u prethodnom kolu na domaćem terenu takođe izgubile na tragičan način.

Domaćin ovog duela dobro je otvorio meč i u potpunosti kontrolisao prvih deset minuta igre u kome je stekao prednost od osam poena.

U naredne dve četvrtine usledio je odgovor borskih košarkašica jer su u drugom periodu spustile ekipu iz podunavskog okruga na svega deset postignutih poena, a zatim u trećoj deonici se u potpunosti vratile u igru. Rezultat nakon tri četvrtine iznosio je 49:48 za ekipu iz Smederevske Palanke, a košarkašice Zicera uspele su da priđu na svega jedan poen zasostatka.

Pobednik ovog duela nije se znao sve do poslednjeg minuta igre, kada su prvo košarkašice iz Bora imale dva slobodna bacanja da povedu i na taj način prelome utakmicu, međutim oba slobodna bacanja su promašile. Ovu priliku su košarkašice iz Smederevske Palanke iskoristile i izašle kao pobednik na kraju iako su naše košarkašice odigrale fantastičan duel.

Pobednički tabor predvodile su Kristina Marković sa 28 i Dajana Lukić sa 26 poena.

U poraženoj ekipi istakla se Tamara Golubović sa 22 poena, a pratile su je Tamara Spasić sa 15, odnosno Marija Ristić sa 10 poena.

ŽKK „Sistem 2000“: Aleksandra Milutinović 0, Danijela Ristić 0, Dajana Lukić 26, Teodora Kostić 0, Bojana Senić 0, Kristina Marković 28, Iva Kovačević (nije igrala), Saveta Mihailović 1, Tea Drljević 0, Nina Kovačević (kapiten) 7, Nina Maksimović (nije iragala); Trener: Predrag Stanošević

ŽKK “Zicer”: Marija Ristić 10, Katarina Živić (nije igrala), Tamara Bekan 3, Tamara Golubović 22, Tamara Spasić (kapiten) 15, Tijana Simonović (nije igrala), Miljana Poledica (nije igrala), Magdalena Živić (nije igrala), Dragana Denić 6, Bojana Jeremić 2, Dragana Šćopić Mihajlović (nije igrala), Jelena Terzić 0; Trener: Dejan Jakovljević

Nakon drugog uzastopnog poraza ŽKK „Zicer“ nalazi se na šestom mestu na tabeli sa rezultatom 1:2, dok ŽKK „Sistem 2000“ zauzima drugo mestu sa učinkom 2:1.

Borske košarkašice naredne nedelje ponovo igraju na gostujućem terenu, a za protivnika ovoga puta imaju ekipu iz Rtnja.

Objavljeni medijski sadržaj je nastao u okviru projekta „Bor – Grad šampiona“, koji je sufinansiran iz budžeta grada Bora. Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.