Članovi Gorske službe spasavanja (GSS) uspešno su izveli akciju spasavanja 18 rekreativaca koji su juče u popodnevnim satima zalutali u predelu planine Veliki Krš kod Bora.

Akcija je trajala nešto više od dva sata i cela grupa je sprovedena do bezbedne lokacije na putu Krivelj – Gornjane.
Planinari rekreativci, članovi udruženja iz Novog Sada, zatražili su pomoć Gorske službe spasavanja kada su naišli na strmu i neobeleženu stazu spuštajući se ka mestu Cepe.
Njih je na planini uhvatio mrak zbog čega im je silazak u podnožje bio dodatno otežan.
Srećom, svi su dobro i među planinarima i spasiocima nema povređenih.
Planine Stol i Veliki Krš kod Bora često posećuju grupe rekreativnih planinara i ljubitelja prirode iz svih delova Srbije.




![Borski spasioci izveli vežbu speleološkog spasavanja u Devojačkoj pećini [FOTO]](https://www.bor030.net/wp-content/slike/gss-szm-vezba-spasavanja-2026-03-218x150.jpg)
![Tijana Stajić i Anđelka Stojanović i „Via Adventure”: Planinarenje u Boru [PODKAST]](https://www.bor030.net/wp-content/slike/tijana-staic-andjelka-stojanovic-2-218x150.jpg)




