Vaterpolisti Australije igrali nerešeno protiv Iranaca

Juniorske vaterpolo reprezentacije Australije i Irana igrale su danas svoju prvenstvenu utakmicu nerešenim rezultatom 4:4 (0:1, 1:1, 2:0, 1:2), a u okviru prvog meča trećeg takmičarskog dana međunarodnog vaterpolo turnira „Bor 2017“.

U veoma tesnom i gotovo izjednačenom meču i Australijanci i Iranci pokazali su veliko umeće i želju za što boljom pozicijom u sveukupnom plasmanu takmičenja.

Napetost utakmice kulminirala je u poslednjem minutu meča, kada su Iranci poveli sa 4:3, i to na samo pola minuta pre finiša utakmice. Ipak, brzom akcijom na sve ili ništa, Australija gotovo kroz par sekundi postiže izjednačujući gol, koji joj je bio dovoljan za bolji plasman na tabeli, s obzirom na lošiju gol razliku na strani Iranaca.